Okulumuz adalet programı birinci sınıf öğrencilerinin mezun olduklarında çalışma imkânı bulacakları adliyelerdeki işleyişi görmeleri, doğrudan söz konusu alanda çalışan meslek mensupları ile sohbet edebilmeleri ve sorularını sorabilmeleri amacı ile 21-22 Mart tarihlerinde Manisa Adalet Sarayı’na gezi düzenlendi.

Söz konusu gezi programı kapsamında; adliyelerin idari işleyişinden sorumlu olan Başsavcılık yetkili müdürünün rehberliğinde adliyelerdeki genel yerleşim, ön bürolar, mahkemeler, icra müdürlükleri hakkında genel bilgiler verildi. Öğrencilerin farklı mahkeme kalemlerinde ve icra dairelerinde çalışan zabıt katipleri, yazı işleri müdürleri, icra müdürleri ile birebir sohbet ettiği ve ilgili kalemlerdeki dava ve icra dosyalarını inceleme imkanı bulduğu program; aleni olan yargılamaların izlenmesi, duruşma salonlarının incelenmesi ile devam etti. Ayrıca Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ahmet Çiçekli, Manisa Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Şahap Mutlu öğrencilerimiz tarafından makamlarında ziyaret edildi.   Ayrıca Manisa Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Cihan Cengiz, öğrencilerimize boraların ve avukatların görevleri ve dava süreci hakkında yapılanlarla ilgili bilgiler verdi.

Söz konusu gezi vasıtasıyla, iş hayatına dair önemli bilgileri bu mesleği icra eden kişilerden öğrenen öğrencilerimizin kariyer planları yapmalarına yardımcı olmak yanında; okulda aldıkları teorik bilgilerin pratikteki yansımalarını görmeleri sağlanarak eğitimlerine de katkıda bulunuldu.

 

İLETİŞİM


koprubasimyo@cbu.edu.tr
http://koprubasimyo.cbu.edu.tr

0 236 571 33 12

0 236 571 37 42
 Köprübaşı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Köprübaşı / MANİSA

ADRES: Temrek Mahallesi Hükümet Caddesi No:25/1 Köprübaşı/MANİSA

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik