Meslek Yüksekokulumuz elektriğinin tamamını güneşten sağlayacak olan ‘‘Köprübaşı MYO Güneşe Dönüyor’’  isimli projemiz Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

Sürdürülebilir Çevre Altyapı  Mali Destek Programı kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı tarafından %75 oranında desteklenen projemizin %25 oranındaki eş finansmanı Üniversitemizin kendi imkanları ile karşılanacaktır.

Köprübaşı MYO Güneşe Dönüyor isimli projemiz ile Meslek Yüksekokulumuzun çatısının üzerine 130 adet 250W gücünde panel ile 30kWp gücünde şebekeye paralel inverter kurulacak ve sistem kendisini 3 yıl içerisinde amorti edecektir. Fotovoltaik sistemin ömrünün yaklaşık 25 yıl olması sebebiyle Yüksekokulumuzun en az 20 yıl süre ile kullanacağı elektriği güneş enerjisinden sağlaması beklenmektedir.

Projenin amaçları arasında Yenilenebilir enerji kullanımı ile çevreci ölçütlere uyum göstermek ve sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamak, öğrencilerimize, bölge halkına ve yatırımcılara iyi bir örnek olmak ve Meslek Yüksekokulumuzun enerji giderlerini azaltmak mali verimliliğimizi yükseltmek yer almaktadır.

Projemiz 2018 mayıs ayı içerisinde  tamamlanmış olup Gediz Aş. elektrik dağıtım firmasıyla bağlantı anlaşması yapılmış ve sistem devreye alınmıştır.


Proje FİZİBİLİTE RAPORU

İLETİŞİM


koprubasimyo@cbu.edu.tr
http://koprubasimyo.cbu.edu.tr

0 236 571 33 12

0 236 571 37 42
 Köprübaşı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Köprübaşı / MANİSA

ADRES: Temrek Mahallesi Hükümet Caddesi No:25/1 Köprübaşı/MANİSA

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik