KÖPRÜBAŞI MARKALAŞMA VE ŞEHİR PAZARLAMA PROJESİ 

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Köprübaşı Meslek Yüksekokulu’muz tarafından hazırlanan ‘‘Manisa Köprübaşı İlçesi Stratejik Şehir Pazarlama Planı’’ projesi için Kaymakamlık toplantı Salonunda, Köprübaşı Kaymakamı Volkan Hülür, Büyükşehir Koordinatörü Rahmi Erdem, Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, Yüksekokul Müdürümüz Dr. Öğr. Üy. Ali Murat Ateş ve ilçenin tüm STK’larının yer aldığı 2018 mart ayında bir imza töreni yapıldı.

Proje ile Köprübaşı’nın mevcut durumunun tespiti ve markalaşma potansiyeli olan değerlerinin tespit edilmesi ve ilçenin markalaşma konusunda stratejik planının hazırlanması hedeflenmektedir. Projemizde Köprübaşı Kaymakamlığı, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Köprübaşı Belediyesi ortak, ilçedeki tüm STK’lar iştirakçi olarak yer almaktadır. Proje ekibinde Manisa Celal Bayar Üniversitemizden , İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gökbunar, Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üy. Ali Murat Ateş,  Dr. Öğr. Üy. Asiye Ayben Çelik, Öğr. Gör. Mustafa Muhsin Akcan, Öğr. Gör. Nuri Şen,  Araştırma Görevlisi Ebru Sürücü, Yüksekokul Sekreteri Muhammet Gülmez, Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu’ndan Doç. Dr. Serpil Kestane ve Öğr. Gör. Dr. Özer Kestane görev almaktadır.

Projenin amacı Köprübaşı’nın Gayrisafi Milli Hasıla’dan alacağı payı arttırmak, markalaşma potansiyeli taşıyan değerleri tespit etmek ilçeyi marka ilçe haline getirebilmek kalkınmasını desteklemektir.  

Proje kapsamında ilçede ikamet eden halka, ilçeye ziyarette bulunan kişilere, öğrencilere ve ilçedeki yatırımcılara anketler uygulanmış ve ilçenin genel profili, potansiyeli, markalaşma ihtimali olan değerleri çıkarılmıştır. Ayrıca ilçeye yakın profile sahip olan İzmir Bayındır ilçesine, kooperatifleşme ve markalaşma konusunda iyi örnekleri bulunan İzmir Seferihisar ilçesine geziler düzenlenmiştir.

             Edinilen deneyimler ışığında Tarımsal Kalkınmaya, Markalaşmaya ve Şehir Pazarlama planını oluşturmaya yönelik ''Köprübaşı Tarımsal Kalkınma ve Markalaşma’’ Konulu Çalıştay gerçekleştirilerek ilçenin kalkınmasına yönelik stratejik plan oluşturuldu.

               Hazırlanan proje 01.10.2018 tarihinde tamamlanmıştır.


Proje Sonuç Raporu

 

İLETİŞİM


koprubasimyo@cbu.edu.tr
http://koprubasimyo.cbu.edu.tr

0 236 571 33 12

0 236 571 37 42
 Köprübaşı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Köprübaşı / MANİSA

ADRES: Temrek Mahallesi Hükümet Caddesi No:25/1 Köprübaşı/MANİSA

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik